KALICI DUDAK MAKYAJI

Dudakların çevresine yapılacak ince bir kontür, dudakları daha dolgun gösterir, hatlarını belirginleştirir ve çevresindeki kırışıklıkları kamufle eder.

Dudak çerçevesi için renk seçimi; Genellikle doğal dudak renginden yarım ton koyu bir kontür uygun olur. Böylece kusurlar örtülürken, doğallığın korunması ve dudakların ruj sürülmediği zamanlarda bile dolgun görünmesi sağlanır. Dudakta renk boşlukları veya yara izi olduğunda, kalıcı makyaj mükemmel bir kamuflaj yaratır.

Dudak çizgisini belirginleştirmek, dudakları daha dolgun veya ince göstermek, dudakların şekillerini değiştirmek isteyenler için de kalıcı makyaj harika bir uygulamadır.
Kalıcı makyaj ile dudak şekil bozukluklarını gidermek veya en aza indirmek de mümkündür.

Dudak kontürü için kalıcı makyaj uygulamalarından önce, genellikle uyuşturucu bir krem sürülerek  duyarlığın azalması beklenir. Doktor uygun görürse enjeksiyonla da uyuşturma yapabilir.

Kalıcı Dudak Makyajı : Renksiz veya soluk görünümlü dudakları hatlarını genişleterek ve renklendirerek öne çıkarılır . Kalıcı dudak makyajından sonra dudaklarınız doğal bir görünümle öne çıkar , seçilecek renk tonuna göre ,ruj Makyajı yapılmış gibi de görünebilr.