KALICI KAŞ MAKYAJI

Kaşlar yüze ifade kazandırır. Bazı insanların kaşları düşüktür. Bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade verir. Bazen de kaşlar seyrekleşir veya dökülür. Kaza veya ameliyat sonucunda oluşan yara izleri kaşları şekilsiz bir hale getirebilir.Kalıcı makyaj kaşları yükseltmek veya şekil değiştirmek amacıyla da yapılabilir.

 

Tüm bunlar ve benzeri durumlarda, kaşlara kalıcı makyaj uygulanması, sorunları büyük ölçüde giderir. Öte yandan, olgun insanlarda kaşları hafifçe yükseltmek yüze daha genç bir ifade verir.

Kalıcı makyaj için doğal kaş rengine uygun renkte pigmentler kullanılır. Kaş makyajlarında siyah rengin kullanılması tercih edilmez. Siyah zamanlar gri bir renk alır ve doğallıktan uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahverenginin farklı tonları çok başarılı sonuçlar verir.

Kalıcı Kaş Makyajı Uygulamaları : Micro pigmentasyon yöntemiyle kaşlara dolgun bir görünüm verilir ve eksik noktalar kapatılarak ,anlamlı bir kaş yapısı oluşturulur. Microblading yönteminden farklı olarak kalıcı makyaj makinasıyla yapılmaktadır.