Yüz Gençleştirme

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Isınan bölgedeki deri katmanlarını stabil ve eşit hale getirerek kırışıklıkları yok eder .

Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı yükselir. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Alınan sonuç, depolanan enerjinin metabolizmasını hızlandırır, lenfatik drenajı arttırır, yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar.

  • Cilt toparlama gibi tedavilerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.
  • Radyofrekans dalgaları, yüzeyde yer alan dokuları ısıtıp onlara sıkı ve kadifemsi görünüm kazandırır.
  • Radyofrekans dalgaları ile cildin kolajen üretiminin artması sağlanarak cilt gergin sıkı bir hal alır.
  • Radyofrekansın yüz bölgesinde kullanım amacı kolajen dokunun uyarılarak yüzde lifting etkisi yaratmaktır. Radyofrekans yüz liftingi, cilt toparlama ve ince çizgilerde daha ilk seanstan itibaren gözlemlenen bir etki yaratır.
  • Cerrahiye alternatif olarak cilt yüzeyinde tam bir koruma sağlayarak, cildi derinlemesine ve yüzeysel olarak ısıtır. Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroplast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle oluşan ince çizgi ve kırışıklıklarda etkin bir düzelme sağlar.